STOP WAR Ty też możesz poinformować Rosjan, co się dzieje w Ukrainie. [akt.]

Jesteśmy z Wami !

Ty też możesz poinformować Rosjan, co się dzieje w Ukrainie. Wystarczy Google Maps !

Prawda o wojnie w Ukrainie w Google Maps – jak to zrobić?

1. Wejdź na Google Maps
2. Znajdź dowolny obiekt usługowy z Rosji (restauracje, bary, kluby, sklepy, siłownie, firmy itd.)
3. W sekcji recenzji o miejscu, wpisz komentarz mówiący o tym co się dzieje w Ukrainie. Staraj się pisać po rosyjsku, możesz użyć Google Translate. Zacznij od pochwały miejsca, potem przejdź do przekazu o wojnie.
4. Nie zapomnij dać pięciu gwiazdek! Akcja ma na celu informację, a nie szkodzenie biznesowi. Wysoka ocena zmniejsza też prawdopodobieństwo, że twój komentarz zostanie usunięty.

 

Aktualizacja 7-3-2022:
Haktywiści z grupy Anonymous zaapelowali do internautów, aby poinformowali obywateli Rosji o wojnie w Ukrainie. Akcja miała się odbyć z wykorzystaniem Google Maps. Niestety, cyfrowy gigant kieruje się innymi wartościami.

Obywatele Rosji mają ograniczony dostęp do wiarygodnych informacji ze względu na panującą w kraju cenzurę. Kremlowska propaganda twierdzi, że barbarzyńska agresja na terytorium niepodległej Ukrainy jest „specjalną operacją militarną”. Tymczasem wolny świat szuka sposobów, aby dotrzeć z prawdziwym przekazem do mieszkańców Rosji. Interesujący pomysł zaproponowała grupa haktywistów Anonymous. Haktywiści chcieli przełamać blokadę informacyjną w Rosji, wykorzystując Google Maps. Grupa Anonymous zmobilizowała w tym celu internautów. Haktywiści zaapelowali, aby wyszukiwać dowolne obiekty usługowe na terenie Federacji Rosyjskiej (restauracje, bary, hotele, kina, sklepy), po czym pisać komentarze z krótkim wyjaśnieniem, co dzieje się w Ukrainie. Efekt? Skokowy wzrost liczby recenzji rosyjskich restauracji! Google Maps zawiesza recenzowanie wybranych miejsc w Rosji Cyfrowy gigant szybko zorientował się, na czym polega akcja Anonymous. Niestety, Google Maps zaczął blokować możliwość dodawania recenzji pod rosyjskimi, białoruskimi i ukraińskimi obiektami. Ponadto platforma usunęła usunęła opinie opublikowane w ciągu pierwszego tygodnia wojny w Ukrainie. Serwis zawiesił również możliwość dodawania nowych zdjęć i filmów z Ukrainy. Jaki jest tego powód? Rzeczniczka Google powiedziała dziennikarzom „The Wall Street Journal”, że posunięcie to ma na celu monitorowanie i zapobieganie publikowaniu treści, które naruszają politykę firmy dotyczącą fałszywych, kopiowanych, niezwiązanych z tematem, obraźliwych lub zniesławiających recenzji. Do Google Maps dołączył Tripadvisor Internauci prowadzili akcję uświadamiającą o wojnie na kilku platformach. Oprócz Google Maps, pisali „wojenne recenzje” w aplikacji Yandex Maps oraz w serwisie turystycznym Tripadvisor. Firma również tymczasowo zawiesiła możliwość dodawania nowych recenzji. Rzecznik Tripadivsor zaapelował do internautów o przeniesienie się na fora społecznościowe, aby tam dzielić się informacjami o wojnie w Ukrainie.

 

Źródła: nowymarketing.pl/wirtualnemedia.pl/vibez.pl