Jeśli Twój komputer lub laptop: nie działa, wolno pracuje, przegrzewa się, został zalany, ma ciemny ekran po włączeniu, utraciłeś dane z dysku, masz stłuczoną matrycę, uszkodzone porty czy gniazda lub coś Cię niepokoi w jego funkcjonowaniu to
Zapraszamy Cię do naszego serwisu.
Wycenimy naprawę Twojego sprzętu , żebyś szybko mógł zdecydować się na naprawę.
Dla ułatwienia podjęcia decyzji oferujemy darmowe porady i konsultacje.
Naprawiamy płyty główne na poziomie elementów, dlatego
możemy zagwarantować Ci konkurencyjne ceny
napraw z gwarancją na wykonaną usługę.
Jako firma na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie klientów indywidualnych oraz firm współpracujących z nami. Dzięki naszej wieloletniej pracy w branży elektronicznej jesteśmy wstanie zagwarantować Państwu fachową obsługę, terminową realizację napraw, niskie ceny naszych usług, gwarancje na wykonane działania serwisowe, pełną obsługę pogwarancyjną oraz modernizację sprzętu komputerowego w zakresie hardware oraz software.
Nasze doświadczenie oraz rozeznanie w technologiach stosowanych przy produkcji
i serwisie sprzętu elektronicznego i komputerowego pozwala nam na stosowanie doskonałych materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych podczas pracy w naszym serwisie.
Posiadany sprzet serwisowy i ciągłą modernizacja zaplecza techniczno – maszynowego umożliwia nam utrzymywanie sie w czołówce serwisów w naszym regionie oraz na pozyskiwanie coraz to nowych klientów z kraju i z poza granic naszego Państwa. Firmą które współpracują z nami jesteśmy w stanie zapewnić stałe i niezmienne ceny usług, niezależnie od wykonanych czynności naprawczych.
Serdecznie Zapraszamy.
Oferujemy kompleksową obsługę klienta np.:
reanimacja systemu operacyjnego.
diagnoza i naprawa systemu po tzw. bluescreen’ach
jsteśmy w stanie przeinstalować system bez utraty danych, lub zabezpieczyć dane kiedy Windows nie uruchamia lub zawiesza się.
instalowanie oprogramowania i systemów operacyjnych.
ochrona komputera przed wirusami wraz z ich usuwaniem
odzyskiwanie, archiwizacja, usuwanie danych – zapisanie cennych danych na nośnikach CD/CD-RW/DVD lub dyskach twardych.
INSTALACJA I NAPRAWA WINDOWS BEZ UTRATY DANYCH
budowa sieci przewodowych – LAN i bezprzewodowych – WLAN
konfiguracja i rozdzielanie łącz internetowych – konfiguracja routera, instalacja i konfiguracja podłączenia do internetu przez:
modemy telefoniczne (ADSL) np. Neostrada, Netia, Dialog
kablowe (DSL): np. UPC (Chello), Aster, Multimedia, Toya
bezprzewodowe (GSM): np. iPlus, Blueconnect, PlayOnline, OrangeFree.
Konserwacja sprzętu – udrożnienie miejsc wentylacyjnych, czyszczenie wentylatorów i radiatorów, wymiana past pomiędzy radiatorami i układami scalonymi itp.
montaż komputerów
naprawa laptopów
naprawa osprzętu komputerowego: drukarki, monitory, skanery itp.
Usterki wymagają indywidualnego rozpatrzenia, dlatego ceny za wykonywane usługi ustalane są indywidualnie.
Zapewniamy solidność i uczciwość wykonywanych przez nas usług oraz przyjazną atmosferę.
Zapraszamy do zgłaszania problemów z komputerem pod numerem telefonu:
42 633-66-56
Praktyczne porady naszego SERWISU
Podsawowe porady praktyczne dla majsterkowiczów domowych
Sporo klientów przychodzi do nas i podpytuje o praktyczne porady na temat składania komputerów. W dzisiejszych czasach komputer nie jest już jedną wielką niewiadomą , która przerasta większość „Kowalskich” lecz codziennością w której grzebie co drugi nastolatek bądź jego ojciec kilkudziesięciolatek. Mimo wszystko jest to nadal sprzęt coraz bardziej zaawansowany oraz na pewno nie jest tani i lepiej znać pewne podstawy przy wszelkiego rodzaju grzebaniu, składaniu bądź modernizowaniu go. Wszytskie nasze instrukcje są oparte na naszym kilkunastoletnim praktycznym doświadczeniu a nie na czystej teorii.
Jeżeli zakupiłeś części komputerowe i chcesz złożyć go mimo wszystko sam w domu to powinieneś przed przystąpieniem do pracy zadbać o kilka rzeczy a mianowicie o miejsce pracy czyli odpowiednio wiele miejsca gdzie przystąpisz do pracy oraz bardzo dobre oświetlenie przydaje się również punktowa lapka albo latarka, pamiętaj również, że największym wrogiem elektoniki są wyładowania elektyczne, więc zastosuj parę bardzo prostych rad przed przystąpieniem do pracy.
Porada nr.1
– W trakcie wyjmowania/montowania elektoniki najlepiej unikaj podłoża w postaci syntetycznych dywanów, wykładzin PCV , które są idealnym producentem ładunków eketrostatyczncznych jeżeli jesteś posiadaczem takowych wygód w domu trudno! musisz pamiętać żeby przed KAŻDYM dotknięciem elektoniki dotknąć czegoś metalowego w celu wyładowania ładunku
Porada nr.2
– W trakcie wyjmowania obudowy z pudełka po rozpakowaniu dotknij również czegoś metalowego wyładuje to cały ładunek, który zgromadził się w trakcie rozpakowywania obudowy.
Porada nr.3
– Nie wkladaj Procesora na siłę do gniazda płyty głównej, wszystko musi pasować do siebie i jest dokładnie profilowane więc nie wchodzi w innej pozycji niż jest do tego przeznaczone. ( Jeśli masz wątpliwości skontasktuj się ze sprzedawcą w celu potwierdzenia kompatybilności. ). Procesory AMD posiadaja miedziane nóżki i muszą bez oporu wejść w gniazdo, natomiast procesory INTEL (socket LGA 775/1155/1156,1366,2011) są BEZnózkowe ale za to płyty główne mają ruchome styki i trzeba zachować jeszcze większą ostrożnośc przy wkładaniu do socketu gdyż każda nieudana próba może skończyć się wygięciem blaszki styku co spowoduje nie uruchomienie się konfiguracji albo nieprawidłową jego pracę a także niestety utratę gwarancji na płytę główną w przypadku stwierdzenia przez serwis powyginanych blaszek.
Płytę głowną trzymaj zawsze za brzegi albo np. za zamontowany radiator od procesora a nie gdzie popadnie, zmniejszy to możliwość przeskoczenia ładunku elektrostatycznego oraz będzie wygodniej włożyć do obudowy.
Porada nr.4
Sprawdź czy w obudowie zamontowane są od razu kołki dystansowe a jeżeli nie to zamontuj je poprawnie(NA PEWNO dostarczone będą one wraz z obudową) zwróć uwagę na rozstaw i dopasuj go wg. otworów kupionej płyty. Pamiętaj że żle rozstawione kołki dystansowe mogą spowodować zwarcie i uszkodzenie płyty GŁÓWNEJ, BARDZO CZĘSTO niedoświadczeni „majsterkowicze” przykręcają płytę bezpośrednio do obudowy powodując zwarcie ( TAKI FAKT jest równoznaczny z uszkodzeniem płyty oraz utratą gwarancji na nią i koniecznością zakupienia drugiej płyty) .
Porada nr.5
– KABLE SATA nie zaginaj ich zbyt mocno a także nie spinaj ich wraz z kablami dostarczającymi napięcie do płyty głowneje bądź napędów HDD/DVD unikniesz dzięki temu dziwnych skoków trnasferów na kontolerach SATA2/3 bądź błędów transferów urządzeń do nich podłączonych.
Porada nr 6
– Sprawdź czy karta graficzna ma podłączone wszystkie kable zasilajace o ile takowe potrzebuje a przede wszystkim sprawdź czy Twój zasilacz spełnia minimalne wymogi KARTY GRAFICZNEJ unikniesz dzięki temu SPALENIA. Jeżeli jest on za słaby na początku może komputer się uruchomić ale po obciążeniu go po pierszwsze będzie podawał ZŁY prąd czyli przy przeciążeniu może się uszkodzić albo w najlepszym wypadku komputer będzie się wyłączał.
Porada.nr.7
– W przypadku problemów z włączeniem komputera spróbuj podłączyć odwrotnie przycisk RESET z POWER , wyeliminuje to usterkę włącznika.
Porada nr.8
– W przypadku nie włączenia komputera po zmontowaniu słuchaj sygnałów dźwiękowych (BUZZER) jeżeli takowego nie ma na płycie głównej powinien być dostarczony z obudową i powinieneś go zamontować na płycice a najlepiej zapytaj o niego sprzedawcę. Podstawowe błędy sygnalizowane dźwiękiem to nierozpoznanie PAMIĘCI – ( ok.2 sek dźwięki powtarzane co sekundę) NALEŻY WYJĄĆ PAMIĘĆ I WŁOZYĆ JĄ PONOWNIE BĄDŹ W PRZYPADKU 2 KOŚCI WYJĄĆ JEDNĄ I POWTÓRZYĆ PRÓBĘ Z JEDNĄ PAMIĘCIĄ jeżeli będzie ok to masz odpowiedź co jest nie tak.
– Drugi najbardziej spotyknay problem to nie rozpoznawanie karty graficznej – ( jeden sekundowy dźwięk po którym następują 2 krótkie dźwięki ) NALEŻY WYJĄĆ KARTĘ GRAFICZĄ I WŁOŻYĆ PONOWNIE SPRAWDZAJĄC CZY NA PEWNO „SIEDZI” W GNIEŹDZIE POPRAWNIE, niektóre płyty główne posiadają również zintegrowaną kartę graficzną można po wyjęciu karty z PCI-e podłaczyc monitor pod nią i w ten sposób sprawdzić poprawność działania grafiki
– Brak dźwięku ( najprawdopodobniej nie jest podłączony kabel zasilający do płyty głównej ( 4pin bądź 8 pin w zależności od gniazda płyty i zasilacza w zasilaczu) jeżeli jest wszystko podłączone poprawnie należy skontaktować się z serwisem.
Porada Nr 9.
ZANIM ZACZNIESZ PANIKOWAĆ, ŻE KOMPUTER NIE DZIAŁA PRZEJŻYJ JESZCZE RAZ POPRAWNOŚĆ PODŁĄCZENIA KABLI ORAZ PODŁĄCZENIA KABLI FRONT PANELU ( POWER/RESET/POWERLED/HDD)
Na koniec napiszemy w jakiej kolejności wkładamy podzespoły .
Oczywiście każdy może to robic w kolejności wedle uznania, jednak odpowiednia kolejność ułatwi montaż i wyeliminuje problemy z poprawnym podłączeniem wszystkigo
1: (Po za obudową) procesor do płyty następnie radiator z wentylatorem
2: Płyta główna
3: Podłączamy okablowanie FRONTPANEL (DIODY/ AUDIO/USB/PRZYCISKI POWER, RESET)
4: Wkładamy zasilacz i podłaczamy okablowanie 24pin + 4/8pin
5: Napęd OptycznyDVD-R
6: Dyskt Twardy HDD
8: Podłączamy do płyty głównej okablowanie SATA
9: Nastepnie wkładamy kartę graficzną oraz podłączamy do niej zasilanie jeżeli takowe jest potrzebne
10: Inne peryferia (kontrolery/ karty rozszerzeń)
11: Przed włączeniem sprawdzamy jeszcze raz po koleji czy wszystkie potrzebne wtyczki są podłączone.
12: Posłączamy kabel zasilający do zailacza i ODPALAMY
——————————
Jeżeli podobało Ci się to co opisaliśmy napisz komentarz, opinię sugestię.
Z poważaniem Zespół QPC