Smartfony Honor wracają do gry.

Marka Honor powraca. Nowy właściciel, nowy rozdział w historii. Wracają usługi Google! Sub-marka Honor zadebiutowała w 2013 roku i należała wówczas do Huawei Technologies. Po banie jaki na smartfony Huawei nałożyło USA, urządzenia Huawei i Honor zaczęły znikać z rynku.  Kombinacje, obchodzenie ograniczeń użytkowników nie interesowały, zaczęli wybierać smartfony od konkurencji. Poza Państwem Środka sytuacja wygląda dużo, dużo, dużo gorzej a sprzedaż urządzeń w wyjątkowo konkurencyjnych cenach bez usług Google nic nie zmieniła. Jesienią ubiegłego roku Huawei sprzedała markę Honor, a tym samym  nałożone sankcje nie obowiązują więc można liczyć na nowy początek – razem z usługami Google.
   Kilka ostatnich urządzeń wydawanych pod marką Honor oraz Huawei, pozbawione były usług Google. Można było kombinować, ale na dłuższą metę była to zabawa w kotka i myszkę, dla miłośników usług Googla nie warta włożonego wysiłku. W tym samym czasie na rynku pojawiły się warte uwagi, tanie marki np. te od RealMe.
   Dobra wiadomość dla fanów marki Honor jest taka, że najnowsza seria smartfonów, Honor 50, będzie już z Googlem. Na niemieckim koncie twitterowym marki, która w odpowiedzi na jedno z pytań o nadchodzący smartfon potwierdziła dobre wieści. A przy okazji nie pozostawiła też złudzeń odnośnie tego, że Magic UI zostaje i że doczeka się nowych sztuczek.
  W chwili pisania tego wpisu – wspomniany Tweet został już skasowany, ale internet nie zapomina — i na Android Authority można zobaczyć zrzuty wraz z tłumaczeniem.
   Nowy początek brzmi dumnie, ale czy przy nowych graczach uda się jeszcze odzyskać wiernych klientów?

źródło: antyweb.pl