Fuchsia OS zamiast Androida ?

Według najnowszych przecieków, koreański gigant technologiczny zamierza w przyszłości zmienić system operacyjny swoich smartfonów z Androida na Fuchsia OS.
Samsung jako wiodący producent smartfonów działających na systemie Android i mogłoby się wydawać, że telefony koreańskiego giganta są już na stałe związane z systemem Google, ale według najnowszych przecieków, Samsung zamierza w przyszłości zmienić system w swoich smartfonach na Fuchsia OS, ale nie jest to równoznaczne z zakończeniem współpracy z Google, jako że system ten również należy do amerykańskiej firmy.
Fuchsia jest systemem operacyjnym typu open source, który jest już dostępny w jednym z urządzeń firmy Google w inteligentnych głośnikach Nest. Nowe środowisko oprogramowania w przeciwieństwie do pozostałych systemów Google (Android i Chrome OS) nie jest oparte na infrastrukturze Linuksa. Nowy system wykorzystuje nowe jądro o nazwie Zircon w którym Samsung jest jednym ze współtwórców systemu Fuchsia i być może firma wkrótce porzuci  środowisko Androida. W telewizorach Samsung używa systemu Tizen OS, natomiast zegarki koreańskiej firmy operują na systemie Wear OS. Według spekulacji ekspertów branży technicznej, Samsung już rozpoczął przygotowania do przesiadki na system Fuchsia OS. Zmiana ta nie nastąpi zbyt prędko gdyż technologiczny gigant potrzebuje jeszcze kilku lat do zaimplementowania nowego, stabilnego systemu w swoich urządzeniach.

źródło: wirtualnemdia.pl