Atari zapowiada konsolę do gier.

Firma Atari zapowiedziała, że jej nowa konsola o nazwie VCS trafi do przedsprzedaży w kwietniu 2018 roku. Urządzenie jest przeznaczone zarówno do obsługi kultowych gier produkowanych przed laty na platformę Atari, jak i nowych tytułów tworzonych dla VCS. Według zapowiedzi konsola będzie dostępna w cenie około 300 dolarów.
Egzemplarz nowej konsoli został zaprezentowany przez Atari podczas targów GDC 2018, które odbywały się w San Francisco od 19 do 23 marca br.
Prace nad urządzeniem trwały od czerwca ub.r. gdy firma Atari zapowiedziała powrót na rynek elektronicznej rozrywki z własną nową konstrukcją. Spora część środków na opracowanie VCS została pozyskana w formie finansowania społecznościowego (crowdfundingu). Atari nie zdradziło na razie wielu szczegółów dotyczących specyfikacji konsoli. Wiadomo, że urządzenie będzie przeznaczone do obsługi dawnych, kultowych gier stworzonych na platformę Atari, a także zupełnie nowych tytułów przeznaczonych do VCS. Prezentacja nowej konsoli ujawnia, że urządzenie jest wyposażone w złącze HDMI oraz 4 porty USB, do dyspozycji gracza jest także bezprzewodowy kontroler. Atari zapowiada, że przedsprzedaż VCS rozpocznie się w kwietniu br. Przewidywana cena konsoli wyniesie ok. 300 dol. Wartość globalnego rynku gier w 2017 roku wyniosła 116 mld dol., co oznacza wzrost o ponad 10 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. W przypadku gier dominującą platformą są urządzenia mobilne. Stanowią one 43 proc. wspomnianego rynku, dając przychód na poziomie ponad 50 mld dolarów. Z kolei podobny udział notują komputery i konsole, odpowiednio ponad 32 i 33 mld dol. przychodu.

źródło: wirtualnemedia.pl